top of page

Frequently Asked Questions

Please see the FAQs we usually answer:

 • Páni! Co je to za plemeno? /Wow! What breed?
  Tosa Inu, také nazývaná japonský mastif/ Tosa Inu (also called Japanese Mastiff)
 • Je to holka nebo kluk?/Is it boy or girl?
  Jsem fenka, hravá, silná, chytrá a mám ráda každého, kdo k nám přichází s dobrým úmyslem/I am a girl, very playful, strong, smart and loving everybody who comes with a good intention.
 • Je tak velká! Jak je stará?/So big! How old?
  Narodila jsem se 5.1.2018 v Odesse, domě Viktorie Burskovské. Nyní žiji v Praze se svou novou rodinou:)/I was born on 5.1.2018 in Odessa (at Viktoria Burkovska house). Now I live in Prague with my new family :)
 • Kolik váží? Vyroste ještě?/ How much does she weigh? Is she going to grow more?
  Vážím cca 60 kg a asi už příliš nevyrostu./I am about of 60kgs and my mum does not want me to gain too much more to stay in shape.
 • Kolik toho sní?/How much does she eat?
  Kdyby to bylo na mě, jedla bych pořád. Mamka musí můj apetit trochu regulovat, abych nebyla tlustá. každý den dostávám 700-500g granulí rozdělených do 3 stejných porcí./If I only could, I would eat all the time :) My mum regulates my appetite. I receive approximately 700-500g dry food daily divided into 3 portions.
 • Doporučujete Tosu k dětem?/Do you recommend Tosa for kids?
  Jasně, že ano! Miluji děti a jsem k nim velmi nežná. Ale jak říká mámka, jsem velký pes a tak mě s nimi nikdy nenechává o samotě. Nechápu ovšem proč :))/I love kids :) But as my mum said, I am sometimes too big for them so she never let me alone with them. I don´t understand why..:)))
 • Ta poslouchá...Chodíte na cvičák?/ She is so behaved! Do you participate in strict dog training?
  Nechodíme.Ale občas se zajdeme podívat na tréninky mých psích kámošů a vždycky se tomu s mamkou dost smějeme :)) / No, we don´t train as other dogs do. Sometimes we watch their lessons and I can´t stop laughing :))
 • Kolik let se Tosa Inu dožívá?/ How many years does Tosa live?
  Přála bych si tu být napořád. Ale bohužel to tak nefunguje. Zdravá Tosa Inu se většinou dožívá 8-12 let./I wish I live forever..But it does not work this way :( Healthy Tosa usually reaches 8-12 years.
 • Ja přátelská k ostatním psům?/ Is she friendly with other dogs?
  Ano! Všichni u nás v parku jsou mí přátelé. ale pamatujte, jsem jeden z nejsilnějších psů na světě. Jakmile na mne na mou rodinu někdo zaútočí, moje odpověď bude velmi rychlá a nekompromisní./Ohh yes!! But if someone attacks me or any member of my family my respond is very quick. Remmember, I am one of the most powerful dogs in the world!
 • Mohl bych si jí vzít domů? Aspoň na víkend?/ Can I take her home with me?
  V žádném případě, najděte si svou Tosu :)/NO! Its my Tosa! Find herself other one! :)
 • Plánujete štěňata?/Do you plan puppies?
  Chcete Boha rozesmát? Udělejte si plány :)) Dne 1.11.2021 se naší Adince narodilo 8 nádherných štěňátek ze kterých v jejich rodinách šťastně vyrůstají praví psí samurajové. / Want to make God laugh? Make your plans :)) On 1/11/2021, our Adina gave birth to 8 beautiful puppies that are happily growing up in their families as real canine samurai.

In case that you can not find an answer to your querry, please do not hesitate to  ask us :)

Where to look at next?

tosa-inu.png

About Tosa Inu

BLOG

Gallery

bottom of page